Image

Звернення президента МОК Томаса Баха до олімпійців!

Понеділок 23 Березня, 2020

Шановні атлети! У цій безпрецедентній кризі ми всі єдині. Як і ви, ми дуже стурбовані тим, що робить пандемія COVID-19 з життям людей. Життя людини переважає над усім, включаючи проведення Ігор.

МОК хоче бути частиною рішення. Тому ми зробили це нашим головним принципом – охороняти здоров’я всіх учасників та сприяти стримуванню розповсюдження вірусу. Я хотів би запевнити вас, що ми будемо дотримуватися цього у всіх наших рішеннях, що стосуються Олімпійських ігор в Токіо-2020.

Дорога до Токіо дуже різна для кожного з представників 206 НОКів. Багато хто з вас не може готуватися і тренуватися так, як ви звикли, або навіть зовсім не робить цього через заходи боротьби з COVID-19 у вашій країні. Багато з вас тренуються і з нетерпінням чекають, щоб ваша олімпійська мрія здійснилася. Багато хто вже завоював право на участь в Іграх; але значна кількість – ще ні.

Однак ми всі поділяємо величезну невизначеність. Ця невпевненість турбує нас і викликає або посилює сумніви щодо позитивного майбутнього; це руйнує надію. Деяким навіть доводиться побоюватися за своє існування. Ця невизначеність випливає з того факту, що на даний момент ніхто не може зробити абсолютно обґрунтованої заяви про тривалість цієї боротьби з вірусом. Це стосується спорту, науки, засобів масової інформації, політики та всього суспільства. Тому МОК також, на жаль, не може відповісти на всі ваші запитання. Ось чому ми покладаємось на рекомендації цільової групи, включаючи Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ).

Як успішні спортсмени, ви знаєте, що ми ніколи не повинні здаватися, навіть якщо шанс на успіх видається дуже малим. Наші прихильність до Олімпійських ігор Токіо-2020 базується на цьому досвіді. Це наш досвід спортсменів – завжди бути готовими адаптуватися до нових ситуацій. З цієї причини ми, як було зазначено раніше, розглядаємо різні сценарії і адаптуємо їх майже кожного дня.

З одного боку, в Японії спостерігаються значні покращення, де люди щиро вітають олімпійський вогонь. Це може зміцнити нашу впевненість у наших японських господарях, що ми зможемо, з певними обмеженнями безпеки, організувати Олімпійські ігри в країні, дотримуючись при цьому принципу охорони здоров’я всіх учасників. З іншого боку, ми спостерігаємо різке збільшення випадків і нових спалахів вірусу в різних країнах на різних континентах. Ось чому ми повинні зробити наступний крок у наших сценаріях.

Я думаю, що я відчуваю себе з тими з вас, хто вважає, що ситуація незадовільна. Незважаючи на те, що це відбувалося за інших обставин і за зовсім інших причин, у мене був досвід невпевненості як спортсмена напередодні Олімпійських ігор в Москві 1980 року. Ми були не впевнені, чи відбудуться Ігри, і чи дозволять нам брати в них участь. Відверто кажучи, я б вважав за краще, щоб особи, які тоді приймали рішення, витратили більше часу на його прийняття, ґрунтуючись на більш надійній інформації.

Наша інформаційна база сьогодні полягає в тому, що остаточне рішення про дату проведення Олімпійських ігор Токіо-2020 зараз все ще буде передчасним.

Отже, як і ви, ми стоїмо перед дилемою: скасування Олімпійських ігор знищило б олімпійську мрію 11 000 спортсменів з усіх 206 національних олімпійських комітетів, з олімпійської команди біженців МОК, швидше за все, для спортсменів-паралімпійців, і для всіх людей, які підтримують вас як тренери, лікарі, посадові особи, спаринг-партнери, друзі та родина. Скасування не вирішило б жодної проблеми і нікому не допомогло б. Тому це не стоїть на нашому порядку денному.

Рішення про відтермінування сьогодні не може визначити нову дату проведення Олімпійських ігор через невизначений розвиток подій в обох напрямках: покращення, яке ми спостерігаємо в ряді країн завдяки вжитим суворим заходам, або погіршення ситуації в інших країнах.

На відміну від інших спортивних змагань, відкласти Олімпійські ігри – надзвичайно складна проблема. Просто наведу вам кілька прикладів.

Ряд критичних об’єктів, необхідних для Ігор, потенційно може більше не бути доступним. Ситуації з мільйонами ночей, які вже заброньовані в готелях, надзвичайно важкі для вирішення, і необхідно буде адаптувати міжнародний спортивний календар щонайменше для 33 олімпійських видів спорту. Це лише декілька з багатьох, багатьох інших проблем.

Тому для подальшого вивчення різних сценаріїв буде потрібна повна прихильність і співпраця з боку Організаційного комітету Токіо-2020 і органів влади Японії, а також всіх міжнародних федерацій (МФ) і національних олімпійських комітетів (НОК) та всіх зацікавлених сторін Олімпійських ігор. Саме в світлі погіршення ситуації у всьому світі і в дусі нашої спільної прихильності до Олімпійських ігор, Виконавчий комітет МОК сьогодні ініціював наступний крок у наших сценаріях.

Разом з усіма зацікавленими сторонами ми розпочали сьогодні докладні обговорення для завершення нашої оцінки швидкого розвитку ситуації в області охорони здоров’я в усьому світі та її впливу на Олімпійські ігри, включаючи сценарій відстрочки. Ми працюємо дуже наполегливо, і ми впевнені, що завершимо ці дискусії протягом наступних чотирьох тижнів.

Знаю, що ця безпрецедентна ситуація залишає багато ваших питань відкритими. Я також знаю, що цей раціональний підхід може не відповідати тим емоціям, які багатьом з вас доводиться переживати. Тому, оскільки ми намагаємось вирішити вашу ситуацію і питання, які можуть у вас виникнути щодо вашої підготовки, ваших систем кваліфікаційного відбору і вашої участі в Іграх, ми рекомендуємо вам стежити за оновленнями на Athlete365, а також підтримувати тісний контакт з вашими НОКами і національними федераціями.

Я хочу, і ми всі для цього працюємо, щоб сподівання, висловлені стількома спортсменами, НОКами та федераціями з усіх п’яти континентів, здійснилися: що в кінці цього темного тунелю, який ми всі проходимо разом, не знаючи наскільки він довгий, світлом буде олімпійський вогонь.

Як колега-олімпієць, сподіваюся, що ви зможете зрозуміти наш виклик, а також прийняти і підтримати наші принципи, покликані захищати ваше здоров’я, здоров’я ваших сімей і кожної людини, та зберегти вашу олімпійську мрію.

Бажаю вам, вашим родинам та вашим друзям насамперед міцного здоров’я та всього найкращого.

З повагою

Томас Бах