Image

Вивчаємо олімпійську термінологію разом

Вівторок 14 Квітня, 2020

Федерація стрибків у воду спільно з Центром олімпійської підготовки зі стрибків у воду розпочинає цикл статей, які присвячені історії олімпійського руху, сучасного спорту та різних аспектів підготовки атлетів.

Заступниця директорки центру, викладачка кафедри Історії та теорії олімпійського спорту Навчально-наукового олімпійського інституту НУФВСУ Марія Колчин допоможе нам розібратись в усіх нюансах.

Найзаповітнішою мрією спортсменів є, звичайно, участь та перемога в Олімпійських іграх. Ви, напевно, неодноразово чули такі терміни, як «Олімпійські ігри», «Ігри Олімпіад», «Олімпіада» проте не знаєте, в чому ж різниця між цими поняттями. Давайте розбиратись разом.

Олімпійські ігри (ОІ) – це змагання між спортсменами в індивідуальних та командних видах спорту, визнаних МОК у якості олімпійських. Олімпійські ігри складаються з Ігор Олімпіади і зимових Олімпійських ігор, кожні з яких проводяться раз у 4 роки.

Ігри Олімпіади – найбільші всесвітні комплексні змагання, що проводяться з 1896 року. Рахунок Іграм Олімпіади ведеться незалежно від того, чи відбулися вони в те чи інше олімпійське чотириріччя. За період з 1896 по 2020 рр. Ігри Олімпіад були проведені 31 раз, оскільки Ігри VI (Берлін-1916), XII (Гельсінки-1940), XIII (Лондон-1944) Олімпіад не відбулися через світові війни.

Олімпіада – чотирирічний період, що починається з Ігор Олімпіади і завершується з відкриттям Ігор наступної Олімпіади. Якщо з якої-небудь причини Ігри Олімпіади не проводилися, то Олімпіада закінчиться через 4 роки після дати її початку і з того дня починається нова Олімпіада.

До речі, хочу спростувати один з найпоширеніших фейків, який активно розміщують у соціальних мережах, щодо Ігор-2020. Мовляв, Токіо не вперше переносить найголовніші змагання чотириріччя, але це не так. Насправді, у 1940 році ОІ дійсно мали відбутися в Токіо, проте, через початок Другої японсько-китайської війни в 1937 році, Японія відмовилася від Ігор. За рішенням МОК, у 1938 році змагання були перенесені в Гельсінкі (Фінляндія). Проведення планувалося на літо 1940 року. Але у вересні 1939 року, коли почалася Друга світова війна, Ігри вирішили відмінити на невизначений термін.

ОІ 1964 року були проведені в Токіо й не було жодних переносів. Проте їх особливістю було те, що вони відбулися восени (з 10 по 24 жовтня). Чому ж змагання були проведені восени, а мали назву літніх? Дане питання має досить просте пояснення – після Олімпійських ігор 1960 року, що відбулися в Римі влітку й було дуже жарко, МОК прийняв рішення про доцільність проведення ОІ восени.

До речі, ОІ 1964 року – не єдині Ігри Олімпіад, що було проведені не влітку. Але про це ви дізнаєтесь вже наступного разу.