Image

Все, що треба знати про Олімпійський центр водних видів спорту в Парижі

П’ятниця 3 Травня, 2024

Центр водних видів спорту є одним із двох постійних спортивних об’єктів, який побудовано спеціально для Ігор-2024 у Парижі. У ньому пройдуть змагання зі стрибків у воду, синхронного плавання та водного поло.

Перший камінь цього олімпійського об’єкту було закладено 19 грудня 2017 року, а урочисто відкритий – 4 квітня 2024 року.

Водний центр вирізняється технічними інноваціями та амбітними структурними роботами, включаючи дерев’яний дах контактної мережі довжиною 89 метрів, а також 18-метровий пішохідний міст, що з’єднує будівлю зі знаменитим Стад де Франс.

Вигнута увігнута форма даху дозволяє істотно зменшити об’єм залу, а отже, витрати енергії на опалення. Форма контактної мережі даху також дозволяє значно оптимізувати використання матеріалів. Усі видимі елементи конструкції в залі виготовлені з дерева, що витримує навантаження до 800 тонн.

Всі будівельні матеріали, які використовувалися були на біооснові. А дах площею 5000 квадратних метрів, покритий фотоелектричними панелями і це буде одна з найбільших у Франції міських сонячних електростанцій, яка забезпечуватиме всю необхідну для центру енергію.

Внутрішнє оснащення зроблено з перероблених матеріалів і виготовлено у Франції, щоб продемонструвати досвід країни в екологічних показниках.

У липні 2025 року Центр водних видів спорту відкриє свої двері для всіх охочих. Велика багатофункціональна спортивна споруда включатиме два басейни (50 м і 25 м), фітнес-зону, зону для боулдерінгу, секцію для падл-тенісу та майданчики для командних видів спорту.

Олімпійські змагання стрибунів у воду пройдуть з 27 липня по 10 серпня. Перший комплект нагород буде розіграно у синхронних стрибках з 3-метрового трампліну серед жінок.