Image

У Центрі спорту «Ліко» стартував Кубок України зі стрибків у воду

Понеділок 13 Березня, 2023

Після незначної перерви, збірна України зі стрибків у воду відновила змагальний сезон. Першим стартом у 2023 році став Кубок України, який зібрав 37 спортсменів з 7 команд.

Цей турнір – є першим етапом у відборі спортсменів до команди України на III Європейські ігри, що в червні прийматиме Польща та на цьогорічний Чемпіонат світу з водних видів спорту, який відбудеться в липні у японському місті Фукуока.

Щоб потрапити до складу команди, потрібно набрати норматив за сумою балів і показати коефіцієнт складності. Остаточно команда буде сформована після 2-го етапу відбору – Особистого Чемпіонату України, що запланований на початок травня.

Перший комплект нагород Кубку розіграли у синхронних стрибках з вишки. Чемпіонами серед чоловіків стали: Марк Барсуков (Київ) і Владислав Клімко (Луганська обл), які набрали 359.64 бали. Друге місце у Євгена Науменка (Запорізька обл) і Марка Гриценка (Київ), які на дебютному старті у такому складі отримали 357.57 бали. Трійку найкращих замкнули представники Вінниччини – Павло Чудін і Валерій Розбицький – 204.36 бали.

Також сьогодні вперше на змаганнях виступали і наші чемпіони – Марк Барсуков і Владислав Клімко. За словами старшої тренерки України Тетяни Погребної, Марк зазвичай стрибає з Данилом Аванесовим, але у Дані, наразі, проблеми зі спиною, тому «підстрахував» Влад.

«Різні бувають ситуації і спортсмени мають взаємозамінюватися. У Влада всі стрибки є, які стрибають Марк і Даня. Встали, потренувалися і підстрахували один одного. Сьогодні хлопці зробили хороші спроби, непогано виконана обов’язкова програма. Всі стрибки, все попали, є деякі огріхи, але загалом, непогано», – ділиться першими враженнями тренерка.

У синхронних стрибках серед жінок також не обійшлося без дебюту. Ксенія Байло (Київ) та Соф’я Есман (Луганська обл) виграли золоті медалі Кубку України, набравши 261.48 бали.

Змагання триватимуть до 18 березня включно.