Image

Тамара Токмачова: «Наша збірна приступить до тренувань 15 травня»

П’ятниця 8 Травня, 2020

У зв’язку з пандемією коронавірусу у світі склалася унікальна ситуація, аналогів якої раніше не те що не було, але навіть ніхто не припускав, що подібне можливо.

Міжнародні та національні змагання, у томи числі й Олімпійські ігри в Токіо, перенесені на пізніші дати.

В ситуації, що склалася, спортсмени перейшли на індивідуальний онлайн графік тренувань.

Як подібну ситуацію переживають олімпійці збірної України зі стрибків у воду, та які перспективи виступів наших спортсменів на світовій арені, розповіла головна тренерка збірної команди України зі стрибків у воду Тамара Токмачова.

«Наша збірна команда приступить до тренувань тільки з 15 травня. Два місяці карантину це надто серйозне випробування для спортивної еліти! Зараз всі знаходяться дистанційно й в якому стані перебувають спортсмени навіть мені складно сказати. Тренування вдома – це, вибачте, не тренування, враховуючи те, що у нас складно координаційний вид спорту.

Зауважу, що міжнародний календар змагань ще не сформований, а практично всі старти перенесені на 2021 рік. Ми також чекаємо зараз підтвердження інформації щодо Юнацького чемпіонату світу зі стрибків у воду, проведення якого заплановано восени у Києві. Важливо розуміти, чи збереглася дата його проведення, або його теж буде перенесено. Проте, станом на сьогодні ми готуємося до його проведення.

Щодо перспектив збірної зі стрибків у воду та загалом українського та світового спортивного руху, зараз щось заявити досить складно. Ми зараз дистанційно та індивідуально працюємо з молодими спортсменами й намагаємося готувати цих 13-річних дітей та підлітків до виступів на юніорських, а згодом й на дорослих змаганнях будь-якого рівня.

Я впевнена, що через карантин багато спортсменів не повернуться після такої тривалої перерви і це не лише у стрибках у воду. Включилися незворотні процеси й два місяці не відвідувати спортзал та басейн, не підходити до спортивних снарядів це критична для них ситуація. У моїй практиці таке відбувається вперше, але ніщо не стоїть на місці й будемо сподіватися на краще».