Image

Стрибуни у воду визначилися зі складом на юнацький чемпіонат світу

Понеділок 18 Жовтня, 2021

У столичному спорткомплексі «Ліко» завершилися перші змагання у новому сезоні – відкритий Чемпіонат України зі стрибків у воду серед вікових груп «А» і «В».

Понад 100 учасників з 7 областей України, міста Києва та Німеччини розіграли 22 комплекти нагород.

Вперше у тестовому режимі провели командні змагання, які дуже сподобалися і спортсменам, і тренерам, адже показали захоплюючу боротьбу команд.

«Для мене особисто, – ділиться враженнями головна тренерка збірної України зі стрибків у воду Тамара Токмачова, – була цікава боротьба між командою «Київ» та збірною України. Місто Київ виступав спортсмена значно молодшими, ніж команда «України», але це їм не завадило виграти. Для мене, як для головної тренерки, потрібно було засмутитися, але це говорить про потенціал у стрибках у воду, який підростає. Це така хороша заявка на перспективу на те, що у нас вже зовсім скоро з’являться нові зірки».

За результатами чемпіонату сформована збірна України, яка представлятиме нашу країну на Юнацькому чемпіонаті світу зі стрибків у воду, що з 2 по 9 грудня пройде в Києві.

То ж до групи «А», це спортсмени віком 2002-2004 р.н. увійшли: Анна Арнаутова, Данило Коновалов, Богдан Чижовський. До групи «В» (2005-2006 р.н.): Олексій Середа, Ксенія Байло, Данило Аванесов, Владислав Клімко. Наразі ці спортсмени, а також чемпіони України у своїх вікових категорії для «обкатки» перед юнацьким чемпіонатом світу, відправляться на міжнародний турнір в Аахен, Німеччина. Ці змагання є досить серйозними і відповідальними. Свого часу Олексій Середа розпочинав свою спортивну кар’єру саме з цього турніру.

Тамара Токмачова підвела підсумки чемпіонату України серед вікових груп «А» і «В»: «Дуже задоволена змаганнями. Бачимо підростаюче покоління, нашу надійну зміну. Після початку війни я розпочала свою кар’єру тут, в Києві, з нуля. За 7 років стрибки у воду стали популярними, у нас в школі Liko diving school, займається понад 500 дітей, 100 – відібраних дітей, про яких вже найближчим часом ми почуємо. Приємно, що на наш чемпіонат приїхала юнацька збірна з Німеччини. Дівчата показали наш норматив, хоча їхній тренер був здивований, адже у німців норматив нижче, ніж у збірної команди України, ну а мені приємно це звичайно».