Image

Стрибунам у воду провели освітній антидопінговий семінар

Субота 25 Травня, 2024

До Центру спорту «Ліко» завітали експерти Національного антидопінгового центру України й провели освітній антидопінговий семінар для спортсменів.

Учасники отримали практичні поради щодо того, як поводити себе під час відбору проб та як подавати інформацію про місцезнаходження, щоб уникнути порушень антидопінгових правил. Також дізналися інформацію щодо ресурсу, де можна перевірити ліки на вміст заборонених речовин.

Також спортсмени оглянули сертифіковане обладнання для відбору проб, отримали можливість навчитися ним користуватися. Цей досвід дозволить їм краще зрозуміти всі етапи допінг-контролю і зняти можливі страхи чи непорозуміння, пов’язані з цим процесом.

«Спортсмени, які вже мають досвід виступів на міжнародних змагань, озвучена інформація була знайома, а от для юнацької команди, чимало корисного вони почули під час семінару, а головне – могли задати запитання, які їх цікавлять, спеціалістам безпосередньо на місці, – поділилися враженнями від заходу чемпіони Європи зі стрибків у волу Ксенія Байло та Данило Коновалов.

«Такі зустрічі є надзвичайно корисними як для спортсменів, так і для співробітників НАДЦ. Обмін досвідом і знаннями сприяють кращому розумінню важливості освіти для забезпечення дотримання антидопінгових правил. Для молодих спортсменів це можливість отримати відповіді на свої запитання безпосередньо від експертів, а для фахівців НАДЦ – розуміння реальних потреб і викликів, з якими стикаються спортсмени» – зазначила начальниця відділу просвітницько-інформаційної роботи та системи управління Ольга Ющенко.

Підсумовуючи зустріч віцепрезидентка Федерації України зі стрибків у воду Анна Сорокіна та заступник директора НАДЦ Валерій Зломинога наголосили, що такі заходи сприяють підвищенню обізнаності та відповідальності спортсменів, що і є запорукою чистого й чесного спорту.