Image

Олексій Середа: «Своїм виступом задоволений на 60%»

Вівторок 13 Грудня, 2022

Неймовірно захоплюючими видалися фінали Чемпіонату України зі стрибків у воду з вишки серед чоловіків та на 3-метровому трампліні серед дівчат. Боротьба точилася до завершального стрибка. І це не дивно, адже кожен спортсмен намагався показати якомога кращий результат.

На вишці для призера чемпіонату світу та чемпіона Європи Олексія Середи достойну конкуренцію склали чемпіон світу серед юніорів Данило Аванесов, призер чемпіонату світу серед юніорів Євген Науменко, призер чемпіонату Європи серед юніорів Марк Барсуков, юний чемпіон України Марк Гриценко та інші.

Перемогу у цій дисципліні здобув Олексій Середа. Сам чемпіон досить самокритично висловився щодо свого виступу: «Своїми стрибками я задоволений сьогодні на 60%, ще є над чим працювати. Наразі я не є в оптимальній як фізичній так і змагальній своїй формах. 2023-й, дуже важливий рік, моя головна мета і мета нашої команди – здобути олімпійські ліцензії на Ігри в Парижі. Так, сьогодні я вперше на змаганнях виконав новий для себе стрибок , це дозволило мені збільшити змагальний коефіцієнт складності програми на чотири десяті. Тепер залишилося відточувати свої стрибки на Кубках світу і до Європейських ігор та чемпіонату світу підійти в оптимальній формі».

А от його наставниця Тамара Токмачова, залишилася більш задоволена результатом Олексія, а особливо новим стрибком 5255В, який він вперше виконав на змаганнях і зауважила, що з цією програмою, яка є у нього зараз, він може претендувати на медалі чемпіонату світу, потрібно її лише відточувати.

У дівчат за відсутності на цьому старті титулованих Анни Письменської, Вікторії Кесарь та Анни Арнаутової була не менш цікава боротьба. Юні спортсменки показують складні стрибки й добре виконання, а тому з впевненістю можна сказати, що підростає достойна зміна. У фіналі перемогу здобула 13-річна Софія Виставкіна, для якої це перше особисте золото цьогорічного дорослого чемпіонату.

Результати другого змагального дня:

Вишка, чоловіки:

1 місце – Олексій Середа (Луганська обл) – 453.95 бали

2 місце – Євген Науменко (Запорізька обл) – 450.95 бали

3 місце – Марко Барсуков (Київ) – 354.80 бали

Трамплін 3м, дівчата:

1 місце – Софія Виставкіна (Київ) – 235.75 бали

2 місце – Соф’я Есман (Луганська обл) – 230.40 бали

3 місце – Діана Карнафель (Київ) – 211.40 бали