Image

Софія Лискун через два роки повертається на європейський п’єдестал

Середа 19 Червня, 2024

У третій змагальний день Чемпіонату Європи зі стрибків у воду, що триває у Белграді, розіграли 2 комплекти нагород.

Першими у боротьбу вступили змішані пари у синхронних стрибках з 3-метрового трампліну. Україну тут представляв дебютний дует на міжнародних змаганнях – Вікторія Кесар та Богдан Чижовський, для якого це перший дорослий Чемпіонат Європи.

Наші спортсмени зупинилися за крок від п’єдесталу, отримавши 258.69 бали.

Медальні очікування наших вболівальників були пов’язані і з жіночою вишкою, де дві українки – Софія Лискун та 15-річна Каріна Глижіна з 2-м та 4-м результатами відповідно, пройшли до фіналу.

Софія Лискун, у якої в колекції вже є 7 нагород з континентальних першостей зуміла повторити свій результат дворічної давнини і стати срібною призеркою змагань. Саме чемпіонат Євроопи-2022 в Римі став останнім де виступала спортсменка. Після травми, вона лише цього року повернулася до активних виступів.

Фінальна сума балів, яку набрала українка – 278.10 бали.

Ще одна наша співвітчизниця дебютантка цьогорічного чемпіонату Європи у Белграді 15-річна Каріна Глижіна, посіла високе 5 місце (269.60 бали).

Президент Федерацій України зі стрибків у воду та з синхронного плавання Ігор Лисов привітав Софію і тренерський штаб зі сріблом, побажавши подальших медальних здобутків.

Срібна призерка Чемпіонату Європи-2024 зі стрибків з вишки Софія Лискун прокоментувала свій виступ:

«Сьогоднішнім результатом я задоволена, після довгої перерви досить непогано вийшло. Пропустивши рік, я почала виступати лише у 2024-му, і окрім медалі тут в Белграді, мені вдалося разом з Ксенією Байло у синхронних стрибках стати бронзовою призеркою на етапі Кубка світу в Берліні та на Суперфіналі Кубка світу в Сіані. Тому це моя третя нагорода у цьому році.

На Чемпіонаті Європи моя програма зазнала певних змін, ми замінили стрибок на той, що більш стабільний. Стрибки, які я виконувала сьогодні, я у них впевнена, тому скоріше за все таку програму і залишимо й надалі».

Нагадаємо, що наразі у збірної команди України вже 3 нагороди: дві срібні та одна бронзова.