Image

Олімпійським іграм в Токіо – бути!

Середа 14 Жовтня, 2020

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах звернувся до спортсменів з роз’ясненням щодо проведення літніх Олімпійських ігор в Токіо та зимових Ігор у Пекіні і як МОК готується до них.

«Ми всі живемо в дуже важкий період, і для вас це особливо важко, адже, не дивлячись на всі перепони, ви знову починаєте змагатися.

Спорт повертається і ми, на щастя, знову бачимо його наживо. Але криза коронавірусу все ще триває і саме тому це повернення активного спорту викликає певні спекуляції у всьому світі та в соціальних мережах. Ось чому я хочу безпосередньо та особисто повідомити вас про те, що ми робимо в МОК для підготовки безпечних Олімпійських ігор в Токіо у 2021 році та безпечних зимових Олімпійських ігор у Пекіні у 2022-му.

Ми працюємо дотримуючись одного принципу, який ми встановили з самого початку цієї кризи, а це означає безпечне середовище для всіх, і, зокрема, для спортсменів, які беруть участь в Олімпійських іграх. Тут ми користуємося порадами Всесвітньої організації охорони здоров’я, влади Японії, влади Китаю, експертів з усього світу, в тому числі вчених-медиків, а також лабораторій, що працюють над тестуванням і вакцинацією, щодо вірусу.

Все це береться до уваги і готується багато різних сценаріїв. Ми намагаємося підготуватися до кожного. Ми не знаємо, який сценарій в кінці кінців матиме місце, але ми знаємо: це буде відрізнятися від того світу, в якому ми живемо зараз. Ось чому ми готуємо контрзаходи для кожного потенційного середовища, з яким ми можемо зустрітися приблизно через 10 місяців в Токіо і ще через 6 місяців після того в Пекіні.

У нас є багато причин для оптимізму і впевненості, тому що ми бачимо, що наші японські партнери і друзі, а також китайський Організаційний комітет вже створюють набір інструментів – набір контрзаходів, які потім ми можемо застосовувати залежно від ситуації.

Необхідно враховувати безліч факторів, але ми також дуже раді, що з’являються нові чинники. І це, зокрема, нові позитивні зрушення щодо так званого «швидкого тестування», що можуть надати нам більш надійні методи тестування, які дозволять отримувати результати за 15 – 45 хвилин, а також ми бачимо дуже багатообіцяючі розробки щодо вакцин.

Всі експерти кажуть нам, що до кінця року у нас буде затверджена вакцина або вакцини, а до початку наступного року схвалені вакцини будуть доступні в досить високих дозах і великій кількості. Це, звичайно, значно полегшило б організацію Олімпійських ігор.

Навіть зараз ми вже переконалися, що можемо організовувати великі спортивні заходи і комплексні спортивні змагання навіть без вакцини. Але якби ми могли додати це швидке тестування та ці вакцини до цього набору інструментів, це дуже допомогло б нам усім і могло б зробити вас ще більш впевненими в безпечному середовищі на Олімпійських іграх.

Це те, над чим ми працюємо разом з Комісією атлетів, з національними олімпійськими комітетами, міжнародними федераціями, і над чим ми працюємо 24 години на добу, і все це співробітництво вселяє в нас справжню впевненість в успішних і безпечних майбутніх Олімпійських іграх.

Так що будьте впевнені в собі і завжди враховуйте: ми «сильніші разом» і в цьому великому випробуванні. Тому продовжуйте готуватись до Олімпійських ігор у Токіо і до зимових Ігор в Пекіні-2022».

Нагадаємо, що Ігри XXXII Олімпіади пройдуть з 23 липня по 8 серпня 2021 року у Токіо.