Image

Олексій Середа: «Ми пишаємося своєю неймовірною країною і незламними людьми»

П’ятниця 23 Червня, 2023

22 червня у Жешуві у боротьбу за медалі III Європейських ігор вступили стрибуни у воду.

127 спортсменів з 25 країн протягом 7 днів змагатимуться за нагороди турніру та 4 олімпійські ліцензії в індивідуальних видах програми: трамплін 3м (чоловіки, жінки) та вишка (чоловіки, жінки).

Команда стрибунів у воду України представлена 10 спортсменами: Азаров Кирило, Байло Ксенія, Болюх Кірілл, Есман Соф’я, Колодій Олег, Коновалов Данило, Науменко Євген, Оліферчик Станіслав, Письменська Анна, Середа Олексій.

У перший змагальний день розіграли комплект нагород у змішаній команді. Нашу країну представляли: Олексій Середа, Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська. Починаючи з першого стрибка українці захопили лідерство і до фінального 6-го не віддали перемогу нікому.

438.30 бали – такий результат чемпіонів. «Золото» наших стрибунів у воду стало історичним, адже жодного разу, наші спортсмени не піднімалися на найвищу сходинку п’єдесталу на Європейських іграх та не виборювали 1 місце у командних змаганнях за новим форматом на чемпіонаті Європи.

Українцям вдалося обійти на 40.05 балів минулорічних чемпіонів континентальної першості італійців (398.25 бали). Третіми стали іспанці 381.45 (бали).

«Не можу сказати, що ця медаль для мене неочікувана, я бачив, що у нас є шанси. Ми зробили всі свої стрибки і тому вибороли золоту медаль. Відчув, що станемо чемпіонами, коли виконав свій індивідуальний стрибок, – ділиться враженнями Олексій Середа. – Ми всі щасливі, що перемогли. Це хороший початок для нас на цих Європейських іграх. Пишаємося нашою неймовірною країною і незламними людьми. Дякуємо всім за підтримку. Цю перемогу ми присвячуємо нашим Збройним Силам України. Вони багато роблять для нас, тому ми всі свої нагороди будемо присвячувати їм та всій нашій країні, бо завдяки воїнам у нас є така можливість виступати і завойовувати нагороди для країни».

Під час прес-конференції, Олексій Середа вчергове нагадав, що в Україні досі триває війна і всі спортсмени готуються під постійними звуками повітряних тривог та обстрілів, а його рідне місто Миколаїв – вже більше року на лінії вогню. Тому наш спортсмен закликав спортивну громадськість продовжити відсторонення російських та білоруських спортсменів від змагань, адже кожен з них причетний у кровопролитній війні в Україні.

Нагадаємо, що змагання стрибунів у воду триватиме до 28 червня включно.