Image

Медаль чемпіонату світу вже в Україні

Четвер 7 Липня, 2022

Збірна України зі стрибків у воду, вперше після 24 лютого, переступила поріг своєї рідної тренувальної бази «Ліко» в Києві.

Одразу після початку повномасштабної війни президент Федерацій України зі стрибків у воду та з синхронного плавання Ігор Лисов зробив все можливе, щоб спортсмени та тренери продовжували готуватися до змагань у безпеці.

«Ми безмежно вдячні і президенту LEN Антоніо де Сільва, і федераціям Німеччини, Італії, Хорватії, які підставили дружнє плече та надали всі умови для тренування й проживання нашим збірним. Весь світ об’єднався у допомозі Україні, ми цінуємо це», – подякував Ігор Лисов.

Але перед тим як зайти до рідного басейну, президент Федерації та спортсмени подякували захисникам, які боронять країну і передали Першому добровольчому мобільному шпиталю ім. Миколи Пирогова два спеціальні медичні автомобілі. Можливість повернутися після Чемпіонату світу з водних видів спорту додому – їхня заслуга.

Світова першість, яка тривала в Будапешт з 18 червня по 3 липня, стала першим найважливішим стартом після Олімпійських ігор в Токіо. Понад 2000 спортсменів зі 180 країн світу брали у ньому участь і лише представники 23 країн зуміли вибороти медалі світової першості.

Приємно, що і українці серед них. Загалом наші спортсмени здобули 10 нагород: 2 золоті, 6 срібні та 2 бронзові. 7 медалей у доробку синхроністок та по одній у стрибунів у воду, плавців та у плавців на відкритій воді.

У стрибках у воду розгорнулась запекла боротьба за кожне місце, адже у турнірі брали участь 9 олімпійських медалістів Ігор в Токіо-2020 і кожен хотів підтвердити свій високий статус.

Українці Олексій Середа та Софія Лискун зуміли вибороти срібну медаль у синхронних стрибках змішаних пар з вишки, яка стала історичною для збірної саме у цій дисципліні та дебютною у кар’єрі спортсменів.

«Для нас, для країни кожна медаль значима і важлива. 7 років стрибуни у воду не піднімалися на другу сходинку п’єдесталу. Звісно, я завжди ставлю перед кожним лише максимальні цілі, але ми побачили, що у нас молода, амбітна команда, яка здатна показувати результат. Зараз після чемпіонату світу кожен особистий тренер зробить роботу над помилками і за цей час, що залишається до чемпіонату Європи звісно не зможе ускладнити програму, цим вже займуться після завершення сезону, але щоб в Римі все виконати чітко і якісно, можуть. Для цього у нашому басейні створені всі умови», – підсумував результати Ігор Лисов.

Також президент Федерацій зі стрибків у воду та з синхронного плавання повідомив про подальші плани команди. Наприкінці липня вона відправиться на навчально-тренувальний збір до Туреччини, після чого, на Чемпіонат Європи з водних видів спорту, який з 15 серпня розпочнеться в Римі. Континентальна першість стане заключним змаганнях у сезоні для стрибунів у воду.

У свою чергу призер чемпіонату світу, наймолодших чемпіон Європи зі стрибків у воду Олексій Середа залишився задоволений своїм виступом на змаганнях. «Це перша моя медаль з чемпіонату світу і ця нагорода не лише для мене і нашої команди, а й для всієї країни, нашої армії, бійців. У мене з’явився ще більший стимул тепер виборювати медалі, щоб допомагати своїй країні. У нас самі найкращі люди, я в цьому ще раз переконався будучи закордоном. Радий, що зміг повернутися до свого другого рідного дому, скучив за атмосферою, яка у нас тут панує», – поділився емоціями Олексій.

Більш детальний аналіз виступів синхроністок та стрибунів у воду для присутніх зробили віцепрезидентка Федерації України Анна Сорокіна та головний тренер Федерації Ілля Целютін.

У заході також брали участь віцепрезидентка Федерації України зі стрибків у воду Тамара Токмачова, заступник директора департаменту олімпійського спорту-начальник відділу циклічних та швидкісно-силових літніх олімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України Леонід Мирський, тренери команди та члени національної збірної команди України.