Image

Ігор Лисов: «Наука має працювати на спорт»

Четвер 16 Червня, 2022

За два дні до старту Чемпіонату світу з водних видів спорту, у столичному Центрі спорту «Ліко» відбулась важлива подія – підписання угоди про співпрацю між Федераціями України зі стрибків у воду та з синхронного плавання й Національним університетом фізичного виховання і спорту України.

Свої підписи під документом поставили президент Федерацій Ігор Лисов та ректор НУФВСУ Євгеній Імас.

Відповідно до Угоди планується відкрити філіал кафедри водних видів спорту НУФВСУ на базі Центру спорту «Ліко». Також сторони сприятимуть створенню належних умови для спортсменів, які поєднуватимуть навчання й тренування. Планується підготовка, видання та використання спільних наукових праць та навчальної літератури тощо.

«Ми працюємо з найкращими, а тому невипадково прийняли рішення щодо об’єднання наших зусиль саме з Національним університетом фізичного виховання і спорту. Наука, сучасні технології, новітні методики й розробки мають працювати на користь спорту. Цього від нас вимагає шалена конкуренція у світі як у стрибках у воду, так і в синхронному плаванні. Ми пишаємося школами, традиціями, які має Україна у цих видах і готові не лише їх зберегти, а й розвивати. Наш басейн «Ліко» – єдина арена в Україні, яка має олімпійський сертифікат і провівши два чемпіонати Європи та два юнацьких чемпіонати світу на високому рівні, підтвердила свій високий клас, а тому наші потужності можна й потрібно використовувати на спільне благо», – наголосив Ігор Лисов.

У свою чергу ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України озвучив головну задачу, яка стоїть перед навчальним закладом – виховати спеціалістів, які б змогли, у свою чергу, виховати олімпійських чемпіонів та призерів.

«Ми єдиний університет у світі, який за свою історію виховав 262 медаліста Олімпійських ігор, де 126 з них – олімпійські чемпіони. І мені приємно, що молодь зараз хоче професійно підійти до навчання. Здобувши високі спортивні результати, прагнуть отримати і кваліфіковану освіту, а це можливо лише у тісній співпраці з федераціями, з такими професіоналами, які цим займаються», – додав Євгеній Імас.

Також ректор відмітив, що на жаль, спортивні федерації не використовують бази, якими володіє НУФВСУ, зокрема науково-дослідницьким інститутом, одними з найкращих в країні ортопедичною клінікою, реабілітаційним центром тощо. Євгеній Імас подякував Ігорю Лисову за початок співпраці та сподівається, що це стане гарним прикладом для всіх федерацій.

Президент Федерацій зі стрибків у воду та з синхронного плавання повідомив присутніх про те, що після повернення команди стрибунів у воду до столичного басейну «Ліко», ініціює подібну зустріч з тренерами, адже їм є про що розказати студентам і багато чому їх навчити.

У заході брали участь президент Федерації плавання Андрій Власков, перший проректор з науково-педагогічної роботи НУФВСУ Мирослав Дутчак, проректор з науков-педагогічної роботи Ольга Борисова, начальник відділу міжнародних зв’язків Дмитро Ніконоров, віце-президентки Федерації України зі стрибків у воду Анна Сорокіна, Лариса Ломакіна, директор Центру спорту «Ліко» Олексій Дробязко, виконавчий директор Федерації Андрій Орищин, фінансовий директор Федерації Інна Захарчук та керівник юридичної служби Віктор Бойчак.