Image

4 медалі в один день – доробок юних стрибунів у воду

Вівторок 9 Липня, 2024

Збірна команда України зі стрибків у воду у другий змагальний день на Чемпіонаті Європи серед юніорів виборола одразу 4 нагороди.

Дві срібні у активні Валерія Малєєва на трампліні 1м (група В) і у Каріни Глижіної – на трампліні 3м (група В). Та дві золоті: у Аліси Мєшкової і Діани Шевченко та Данила Аванесова і Марка Барсукова у синхронних стрибках з вишки.

Для Валерія – це перша медаль на дебютному для нього чемпіонаті. Ось як сам спортсмен прокоментував свої емоції. «Я дуже щасливий, що зумів вибороти це срібло. Хотів порадувати і себе, свою команду і всю Україну. Емоції мене переповнюють. Радий, що так все для мене склалося. Дякую всім, хто вболівав та підтримував».

Фінальна сума балів, яку набрав українець – 391.90. Ще один фіналіст у стрибках з 1- метрового трампліну, також дебютант юнацького чемпіонату Дмитро Степанов, посів високе 5 місце із сумою 355 бали.

Від золота на 3-метровогому трампліні серед дівчат групи В нашу Каріну Глижіну розділили 0.70 бали. Фінальна сума українки –353.15. Ще одна наша представниця у цьому ж фіналі – Ксенія Бочек, зупинилася за крок від п’єдесталу (333.65 бали).

Фінальною крапкою цього дня стали змагання синхронних пар серед дівчат та хлопців у стрибках з вишки.

Аліса Мєшкова та Діана Шевченко зуміли повторити свій минулорічний успіх і знову піднялися на найвищу сходинку п’єдесталу, тим самим принісши збірній команді України першу золоту нагороду на цих змаганнях. Переможна сума дівчат – 253.44 бали. Наші спортсменки з першого стрибка захопили лідерство і не віддавали його протягом усього фіналу.

А от для Данила Аванесова і Марка Барсукова – це третій юнацький чемпіонат Європи, коли вони виступають у синхроні. І якщо на першому у Бухаресті-2022 хлопці посіли 3 місце, то на минулорічному у Рієці-2023, зупинилися за крок від п’єдесталу. Тут у Жешуві, хлопці були налаштовані рішуче, не дивлячись, що суперники підібралися достойні. Напружена боротьба точилася до фінального стрибка, але українці проявили характер і принесли збірній таке очікуване золото. За свій виступ Данило та Марко отримали 314.64 бали.

Президент Федерацій України зі стрибків у воду та з синхронного плавання Ігор Лисов привітав спортсменів та тренерський штаб з чудовим змагальним днем і подякував за те, що прапор України піднімається на європейській арені.