Image

12 спортсменів представлять Україну на чемпіонаті Європи

Середа 10 Серпня, 2022

Завтра, 11 серпня, у Римі стартує чемпіонат Європи з водних видів спорту, який триватиме до 21 серпня.

Рим вдруге прийматиме континентальну першість після 1983 року, зокрема в Італії чемпіонат Європи пройде втретє: у 1927 році у Болоньї, а в 1954 році в Турині.

На цьогорічній першості 5 видів спорту – плавання стрибки у воду, синхронне плавання, плавання на відкритій воді, хай-дайвінг розіграють 77 комплектів нагород, зокрема: 43 у плаванні, 13 у стрибках у воду, 12 у синхронному плаванні, 7 у плаванні на відкритій воді та 2 у хай-дайвінгу.

Стрибуни у воду розпочинають свою ходу за нагороди континентальної першості 15 серпня.

Найкращих спортсменів Європи прийме плавальний комплекс Foro Italico розташований між Монте-Маріо та річкою Тибр, який був побудований у тридцятих роках. Він вважається головним плавальним об’єктом Італії . Велична споруда має п’ять басейнів: два критих (50 і 25 метрів) і три відкритих (один 50 метрів, один 33 метри і один для стрибків у воду), а також три тренажерні зали. Тут регулярно проводяться національні та регіональні змагання з плавання, водного поло, синхронного плавання, стрибків у воду тощо.

Збірна України зі стрибків у воду у Римі буде представлена 12 спортсменами. До її складу увійшли:

Олексій Середа

Олександр Горшковозов

Олег Колодій

Кірілл Болюх

Ксенія Байло

Софія Лискун

Станіслав Оліферчик

Євген Науменко

Данило Коновалов

Вікторія Кесарь

Анна Письменська

Анна Арнаутова

Нагадаємо, що на минулорічному чемпіонаті Європи наші спортсмени вибороли 3 медалі – одну золоту у синхронних стрибках змішаних пар з 10-метрової вишки (Олексій Середа, Ксенія Байло) та дві бронзові нагороди – у синхронних стрибках з 3-метрового трампліну (Олександр Горшковозов, Олег Колодій) та у синхроні з вишки (Софія Лискун, Ксенія Байло).

Наразі наша команда ще перебуває на навчально-тренувальному зборі у Туреччині, а вже звідти відправиться до столиці Італії.